oszustwo | specu.pl - serwis komputerów i laptopów

Posts tagged: oszustwo

Niezapełniający się dysk twardy Samsunga

Pewien nieszczęsny Rosjanin zauważył, że zewnętrzny twardy dysk, który przysłano mu z Chin, zachowuje się co najmniej dziwnie. Zaniósł go więc do serwisu i jakie było jego zdziwienie, gdy okazało się, że w obudowie znajduje się pamięć USB 128 MB oraz dwie nakrętki, których zadaniem było obciążenie urządzenia.

Użytkownik był przekonany, że dysponuje zewnętrznym dyskiem Samsunga o pojemności 500 GB! Stracił wszystkie pliki, które wcześniej próbował nagrać, ponieważ pendrive usuwał dane, gdy brakło na nim miejsca. Przy 128 MB stało się to bardzo szybko.

Dlaczego dysk był oszukany? Otóż cała historia rozegrała się w dalekiej, sąsiadującej z chińską granicą części Rosji. Wielu miejscowych wybiera się do Państwa Środka na zakupy, ponieważ to niedaleko, no i taniej. Właściciel dysku nabył „Samsunga” właśnie u Chińczyków, za bardzo dobrą cenę. Urządzenie wyglądało wiarygodnie – z zewnątrz:

Źródło: technowinki.onet.pl

Przypadek ten pokazuje,  że należy być ostrożnym podczas zakupów w Internecie, szczególnie z niepewnych źródeł. Super korzystne oferty mogą kryć pod sobą takie oto nowinki techniczne 😉