Jak wyłączyć automatyczne odtwarzania filmów na Facebooku | specu.pl - serwis komputerów i laptopów

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzania filmów na Facebooku

19 Sty 2015
adminok

Przy przewijaniu tablicy Facebook w dół automatycznie odtwarzają się filmy. Wielu osobom może się podobać to rozwiązanie, jednak trzeba pamiętać, że generuje ono dwa, może trzy problemy.

  1. Odtwarzany film pożera nam transfer danych. Problem dotyczy osób korzystających z Internetu od operatorów komórkowych. Limity te najczęściej wahaja się w zakresie 10 GB – 30 GB. W celu zaoszczędzenia megabajtów warto wyłączyć automatyczne odtwarzanie.
  2. W przypadku użytkowników słabszych urządzeń- starszych komputerów lub np. tabletów,  odtwarzanie filmów generuje dodatkowe obciążenie i może powodować spowolnienie/przycinanie działania urządzenia.
  3. Dźwięki z filmów mogą być zupełnie różne- może to być nagranie z koncertu ulubionego zespołu lub pracy silnika nowego Lamborghini- to jest powiedzmy akceptowalne. Gorzej, jeśli  ścieżką dźwiękową są wrzaski lub inne mało przyjemne dźwięki

Przedstawię prostą metodą na rozwiązanie problemu.

Ustawienia Facebook

Otwieramy „Ustawenia” naszego profilu w prawym-górnym rogu

 

Wył filmy

W lewej kolumnie na końcu listy wybieramy „Filmy”. Następnie po prawej stronie przy opcji „Automatyczne odtwarzanie filmów” rozwijamy listę i wybieramy „Wył.”

Tym prostym sposobem pozbędziemy się uciążliwych filmów i zaoszczędzimy trochę Internetu i czasu na zatrzymywanie odtwarzania.

Kategoria: Internet, Porada, Porady, Specu, WWW