WordCamp 2014 Warszawa | specu.pl - serwis komputerów i laptopów

WordCamp 2014 Warszawa

16 Lis 2014
adminok

WordCamp

W dniach 15-16 listopoda w Warszawie odbywał się WordCamp, czyli ogólnopolska konferencja poświęcona WordPressowi. Dla niewtajemniczonych WordPress to piękna platforma do budowy stron internetowych.

Obecni goście i prelegenci przybyli nie tylko z różnych części Polski, ale również Świata. Najdłuższą podróż odbyła chyba Kel Santiago przylatując do nas aż z Japonii! Poza tym mozna było porozmawiać z Bartkiem prowadzącym największą polską stronę poświęconą WordPressowi, Łukaszem, który jest autorem książki o WordPressie (na ukończeniu jest jej zaktualizowane wydanie), programistą rozwijającym popularny plugin Types i wieloma  innymi mega ciekawymi osobami ze świata WordPressa.

Merytorycznym prelekcjom pozwalały poznać szerszy pogląd na tworzenie i administrowanie stronami internetowymi.

W nocy z soboty na niedzielę, odbyło się middle party na którym licznie stawili się uczestnicy WordCampa. Dzięki hojności sponsorów niczego nie brakowało i wymiana poglądów (baaardzo różnotematycznych) trwała do późnych godzin nocnych. Kto był ten wie, kto nie ten gapa 😉

Należy wspomnieć o bardzo dobrej organizacji, licznych upominkach (koszulkach, naklejkach, magnesach). Głodomory również zostały usatysfakcjonowani- zaplecze gastronomiczne było całkiem bogate, a kanapki pyszne 😉

Organizatorzy otrzymali gromkie brawa za świetną organizację, ja z tego miejsca również raz jeszcze dziękuję i mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy.

Marcin  Wolak z Krakowa zapowiedział, że następny WordCamp odbędzie się właśnie w ojczyźnie smoka wawelskiego i jeśli o mnie chodzi, to na pewno tam będę !